Zdobądź ciało takie jak Christian Bale

Spisu treści:

Anonim

Batman może być fantastycznym komiksowym superbohaterem, ale dla wielu ludzi głównym bohaterem tej postaci jest to, że nie ma prawdziwych supermoce. Po obejrzeniu Mroczny rycerz powstaje - Finał trylogii, która z powodzeniem wyobraża sobie Batmana w prawdziwym (ish) - świecie - myślałem. Jaki rodzaj treningu musisz zrobić, aby zostać Batmanem?

Wprawdzie Bruce Wayne ma więcej pieniędzy i środków na inwestowanie w technologię walki z przestępczością, niż ktokolwiek mógłby mieć nadzieję na rywalizację w prawdziwym życiu, ale jeśli chodzi o siłę, zdolności cardio i walki, Batman ma przewagę nad swoimi przeciwnikami z powodu swojego zaangażowania na szkolenie.

The Batman Files to nowa książka, na którą składają się zapisy w dzienniku z wojny z przestępczością Batmana, a wśród nich ten plan treningowy:

HARMONOGRAM SZKOLENIA BATMANA NIEDZIELA

Ranek - 30-minutowy bieg - 30 minut medytacji

Wieczór - Czyste i szarpiące windy - 3 powtórzenia / 8 zestawów, 118 kg - Pięć zestawów o długości 400 m, 21 huśtawek do kettlebell, 12 podciągnięć, 30 minut pracy elastycznej, 30 minut sparringu

PONIEDZIAŁEK

Ranek - 30-minutowy bieg - 30 minut sztuk walki

Wieczór - 5 zestawów wspinaczek linowych o długości 6 m - 30 minut ćwiczeń gimnastycznych - High box skoki - 12 powtórzeń / 8 zestawów - Chrupnięcia - 50 powtórzeń / 5 zestawów - 30 minut pracy w workach - 30 minut elastyczności pracy - 30 minut sparingu

WTOREK

Ranek - 30-minutowy bieg - 30 minut jogi

Wieczór - 800 m pływać - Ciężki martwy ciąg - 5 powtórzeń / 7 zestawów, 280 kg - Lżejszy martwy ciąg - 30 powtórzeń, 140 kg - 30 minut sparingu

ŚRODA - DZIEŃ ODPOCZYNKU

Ranek - Bieg 32 km

Wieczór - 30 minut praktyki treningowej - 30 minut elastyczności pracy - 30 minut ćwiczeń na górnej części ciała - 30 minut podstawy niższego ciała - 30 minut obserwacji - 30 minut medytacji - 30 minut ładowni i punktów nacisku

CZWARTEK

Ranek - 30-minutowy bieg - 30 minut tradycyjnego Kata (nacisk na formy okinawskie)

Wieczór - Przysiady - 5 powtórzeń / 10 zestawów, 240 kg - 1 godzina boulderingu - 30 minut elastyczności pracy - Chrupnięcia - 50 powtórzeń / 5 zestawów - 30 minut praktyki treningowej - 30 minut ciężkiej pracy worków

PIĄTEK

Wieczór - Czyste i szarpiące windy - 3 powtórzenia / 8 zestawów, 120 kg - 5 zestawów warunkujących metabolizm - bieg na 400 m, 21 huśtawek na kettlebell, 12 podciągnięć - 30 minut elastyczności pracy - 30 minut sparingu

SOBOTA

Wieczór - Chrupnięcia - 50 powtórzeń / 5 zestawów - Przysiady - 5 powtórzeń / 10 zestawów, 120 kg - Press-upy - 50 powtórzeń / 5 zestawów - 30 minut w barze małp - 30 minut na koniu z łękami - 30 minut na ciężkiej torbie - 400 m pływać

Zaprezentowaliśmy harmonogram najlepszych osobistych trenerów Chet Morjaria i Dave Fletcher aby zobaczyć, co z niego zrobili i zapytać, czy można to zrobić w prawdziwym życiu.

"Przede wszystkim ciężary, które podnosi Bruce Wayne, przekraczają możliwości zwykłych śmiertelników nawet dla jednego przedstawiciela, mówi Morjaria. "Ten plan treningowy jest nie tylko intensywny dla organizmu - ponadto czas potrzebny na wypełnienie tych sesji wykraczałby poza przeciętny harmonogram osób pracujących. Choć jeśli jesteś miliarderem jak Bruce Wayne, codzienna presja pracy jest mniejszym problemem!

"Środa zaplanowana jest jako dzień wolny od pracy - z" tylko "treningiem umiejętności po południu (choć trzy i pół godziny!). Jednak poranek składa się z biegu na 20 mil - niedaleko maratonu, na który wielu z nas trenuje specjalnie przez wiele miesięcy. Jego czas bramki to bardzo szybki czas na jedną milę … aby kontynuować to przez 20 mil, jest niczym innym niż nadludzkim.

Nie ma wątpliwości, że jest to bardzo napięty harmonogram, opodatkowałby nawet najsilniejszych i najsilniejszych ludzi. Trenowanie w ten sposób wymagałoby czegoś więcej niż tylko pragnienia zdobycia montera - wymagałoby to niezachwianej siły napędowej. Bruce Wayne jest głęboko zmotywowany do trenowania w ten sposób, będąc świadkiem ataku na swoich rodziców, który odebrał im życie - zanurza się w intensywnym treningu fizycznym, umysłowym i umiejętności, aby pomścić ich śmierć poprzez walkę z przestępczością jako Batman.

"Program jest (a) zbyt skoncentrowany na rutynowych powtórzeniach i (b) został obciążony zbyt dużą głośnością, aby czerpać pożądaną siłę i zyski mocy" - dodaje Fletcher. Więcej nie zawsze jest lepiej, szczególnie podczas projektowania programu dla zaawansowanych ćwiczących. Konieczne jest większe skupienie się na sile i mocy, co wymagałoby znacznie więcej pracy o niskiej liczbie powtórzeń / wysokiej intensywności. Być może nie jest to zaskakujące, że harmonogram ćwiczeń Batmana jest w rzeczywistości niemożliwy do zrealizowania, szczególnie dla każdego, kto ma pracę, lub jeśli o to chodzi każdy zobowiązania poza walką o niekończącą się wojnę z przestępczością. Jednak Christian Bale ma w tym swój udział Mroczny rycerz powstaje i nie chcemy niszczyć niczyich snów, by stać się prawdziwą wersją kapitalnego krzyżowca, którego ciało takie jak on jest z pewnością osiągalne. Anuluj zamówienie batsuit i spróbuj treningu Batmana Dave'a Fletchera (patrz poniżej). To może nie być tak ostre jak Bruce'a Wayne'a, ale ze skupieniem się na rozbieraniu tłuszczu, budowaniu mięśni i poprawianiu siły i wytrzymałości, w tym w cotygodniowym programie treningowym pomoże ci zdobyć ciało takie jak Bale.

Informacje dodatkowe

Dave Fletcher's Batman trening

Każdy obwód jest zgodny z procedurą 6,12,24 rundy z 1-3 minutami odpoczynku między setami i nie jest zalecany dla początkujących lub początkujących przestępców.

Średnio (2-3 zestawy) Zaawansowane (4-5 zestawów)

A1 Standardowo martwy ciąg brzana A2 Skok na hantle A3 Bodyweight skoki w lonży B1 Podciągnięcie goryla B2 Podtrzymanie mocy B3 naprzemienna prasa barkowa (po 12 z każdej strony) C1 Wiszące podnóżki proste C2 Piłka gimnastyczna z prostym ramieniem C3 Podnoszenie łokcia w kształcie kostki (po 12 z każdej strony)